Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Trampkarze » Inne rozgrywki

Aktualności

D2 Młodzik (2004): Ciemna strona niemocy

• autor: wilk71, 2016-05-28 18:43

Upalne popołudnie nie sprzyjało zawodnikom obu drużyn w rozgrywaniu dzisiejszego meczu. W XVI kolejce rozgrywek łódzkiej klasy D2 Młodzik Pogoń podejmowała na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli ekipę pabianickiego Włókniarza. Mecz rozpoczął się od szybkiego uderzenia miejscowych, gdy idealne podanie Adiego wykorzystał Theo otwierając w drugiej minucie wynik meczu.

Więcej w rozwinięciu...

Już jednak po pięciu kolejnych minutach niezdecydowanie w szeregach gospodarzy doprowadziło do niespodziewanego wyrównania wyniku meczu. Mecz się wyrównał wobec zdecydowanej przewagi fizycznej graczy z Pabianic. W 16. minucie kolejne świetne dogranie piłki przez Adiego z własnej połowy do Theo spowodowało, że ten ostatni znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i spokojnym lobem skierował piłkę po raz drugi tego dnia do siatki. Po dwóch minutach kolejna świetna akcja Adiego została przerwana zdecydowanym faulem zawodnika gości. A, że miało to miejsce w polu karnym, sędzia bez wahania przyznał rzut karny zawodnikom Pogoni. Do piłki podszedł Marco i silnym i precyzyjnym strzałem podwyższył wynik na 3:1. Jeszcze w 25. minucie Theo zrewanżował się Adiemu. Precyzyjnie zagrał piłkę i Adi spokojnie skierował ją do bramki pabianiczan. Sytuacji było jeszcze kilka, ale wynik meczu do przerwy nie uległ już zmianie.

Po przerwie gra nagle przestała się kleić. Nie była to jakaś znacząca zmiana, bo sytuacje do zmiany wyniku były. I to nie jedna. Ale okazało się, że zamiast strzelać kolejne bramki, drużyna Pogoni zaczęła je tracić. I nie były to widowiskowe akcje gości, raczej brak zdecydowania naszych zawodników, kto ma wybić piłkę. Bramki dla gości były bardzo podobne, strzelane z najbliższej odległości, a wystarczyło, aby jeden z naszych zawodników zdecydowanie oddalił zagrożenie nie oglądając się na kolegę. I tak na sześć minut przed końcem zrobiło się 4:4, w zasadzie nie wiadomo skąd. I dopiero wtedy zduńskowolanie zabrali się do roboty. Mieli swoje okazje i szanse, ale dopiero w ostatniej minucie meczu kolejna akcja Adiego została zdecydowanie nieprzepisowo zatrzymana w polu karnym. Sędzia po raz drugi nie miał żadnej wątpliwości przyznając gospodarzom rzut karny. Już w doliczonym czasie gry próbę nerwów wzorowo zdał Theo nie dając swoim strzałem żadnych szans bramkarzowi gości. Po tej bramce sędzia nie wznowił już gry, kończąc mecz.

Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone z przebiegu gry, choć gra nie była porywająca, a trzy punkty odliczyły się dopiero w ostatniej chwili.

I jeszcze jeden fakt warty jest wzmianki, bo trudno przejść nad nim do porządku dziennego. Wyjątkowo niesportowo zachowywał się przez cały czas meczu zawodnik gości grający z numerem 30. Personalia tym razem lepiej przemilczeć. Cały mecz, gdy tylko był poza wzrokiem sędziego, starał się pokazać swoją przewagę fizyczną, a najdelikatniejszym zagraniem było ciągnięcie za koszulkę. Schodząc z boiska w ostatniej minucie meczu pokazał kibicom gospodarzy "gest Kozakiewicza" skomentowany słowami w tym samym stylu. I zamiast z dezaprobatą, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony kibiców gości. I tak właśnie uczy się dwunastolatków agresji popierając takie zachowania. Wstyd !!!

I na koniec pozytywna wzmianka. Czwarta bramka w tym meczu była setną w całych rozgrywkach klasy D2 Młodzik w tym sezonie. Szczęśliwym strzelcem okazał się Adi, który w przekroju całego meczu z pewnością najbardziej na tego jubileuszowego gola zasłużył, gdyż był autorem lub współautorem wszystkich celnych trafień drużyny Pogoni w tym spotkaniu.

Naszym gratulujemy walki i nieustępliwości. Następny mecz już za tydzień.

Zduńska Wola, Stadion Miejski, 28.05.2016 r., godz. 14.00, XVI kolejka łódzkiej klasy D2 Młodzik, grupa III (2 x 30 minut). Widzów 30.

Pogoń 2005 Zduńska Wola - Włókniarz 2004 Pabianice 5:4 (4:1)

1:0 - Mikołaj Theodoridis (asysta: Adrian Filipiak) - 2'

1:1 - zawodnik Włókniarza - 7'

2:1 - Mikołaj Theodoridis (Adrian Filipiak) - 16'

3:1 - Marek Domagalski (rzut karny po faulu na Adrianie Filipiaku) - 18'

4:1 - Adrian Filipiak (Mikołaj Theodoridis) - 23'

4:2 - zawodnik Włókniarza - 34'

4:3 - zawodnik Włókniarza - 46'