Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Trampkarze » Inne rozgrywki

Aktualności

E1 Orlik Łódź (2005): Taka gra to jest to...

• autor: wilk71, 2016-04-11 20:16

Widać, że nasi zawodnicy lubią grać mecze wieczorową porą, niejednokrotnie przy światłach jupiterów. Tym razem mecz z AKS SMS Łódź zaplanowano na poniedziałkowy wieczór, 11. kwietnia. Nasza drużyna pamiętna meczu w rundzie jesiennej, gdzie na obiektach łódzkiego SMS przegrała po bardzo słabym meczu 1:4, tym razem przystąpiła do potyczki bardzo skoncentrowana.

Więcej w rozwinięciu...

Na boisku po raz pierwszy w rozgrywkach łódzkiej ligi E1 Orlik zobaczyliśmy Adiego. I z pewnością był to dla niego debiut wystrzałowy. Uporządkował grę w środku boiska i bez cienia wątpliwości był najważniejszym aktorem meczu i tym, który zagrał najwięcej scen, które wpłynęły na końcowy wynik. Ale po kolei...

Niespodziewanie od pierwszych minut meczu zawodnicy Pogoni zarysowali na boisku swoją nieznaczną przewagę, a w 7. minucie po raz pierwszy dał o sobie znać wspomniany powyżej debiutant, który precyzyjnie zagrał piłkę do Michała, który zagrał do Gracka, a temu nie pozostało nic innego, jak tylko skierować ją do siatki. Świetny początek, ale na tym skończyły się skuteczne strzały obu drużyn w pierwszej tercji.

Drugą część spotkania rozpoczął występ głównego bohatera meczu. Już w drugiej minucie tej tercji strzelił on swoją pierwszą bramkę po dobrym podaniu Siwego. Nie upłynęły dwie minuty, gdy w roli głównej wystąpił znów Adi. Najpierw został sfaulowany kilka metrów przed linią pola karnego zespołu z Łodzi, a po chwili sam podszedł do piłki i precyzyjnie strzelił z rzutu wolnego, nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. Tym samym ustalił wynik pierwszej połowy meczu na 3:0.

Chwilę po zmianie stron zawodnicy AKS SMS wykorzystali błędy w kryciu naszych zawodników i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelili pierwszą bramkę. Jednak kilka minut później znakomitym refleksem wykazał się występujący tym razem w bramce Przemo. Znakomitym podaniem poza linię obrońców zagrał piłkę do Siwego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem spokojnie skierował piłkę do siatki drużyny gości doprowadzając do ponownego trzybramkowego prowadzenia zespołu ze Zduńskiej Woli. Do końca tej części gry wynik nie uległ zmianie, choć z upływem czasu zarysowała się przewaga przyjezdnych.

Początek ostatniej tercji rozpoczął się od zdecydowanej przewagi zespołu z Łodzi i błyskawicznie przełożyło się to na wynik meczu. Zaraz po rozpoczęciu gry goście strzelili swoją drugą bramkę, a po czterech minutach na tablicy wyników widniał już wynik 4:3 dla Pogoni po pięknym uderzeniu z dystansu jednego z zawodników drużyny AKS SMS. Zrobiło się gorąco...

Taka huśtawka trwała prawie dziesięć minut. Łodzianie mogli doprowadzić do wyrównania, a zduńskowolanie do podwyższenia prowadzenia. Dobrze przeprowadzone przez trenera Marka Zaborowskiego zmiany przyniosły jednak efekty. W ostatnich siedmiu minutach na boisku grał już tylko jeden zespół, a zawodnicy z Łodzi przyjęli rolę statystów. W 53. minucie dobre podanie Maćka S. na swoją drugą w tym meczu bramkę zamienił Gracek. A później nastąpił Adi-show. Najpierw podanie z rzutu rożnego Łukasza, a później dwie indywidualne akcje Adiego doprowadziły do wyniku 8:3 dla Pogoni. Kropkę nad "i" postawił w doliczonym czasie gry Bartek, który dogranie Łukasza zamienił na dziewiątą dla Pogoni i ostatnią w tym meczu bramkę.

Świetny mecz całej drużyny, niespodziewanie wysokie zwycięstwo, wszystko to cieszy i pozwala optymistycznie patrzeć na następne spotkanie w ligowych rozgrywkach.

Wartym wzmianki jest jeszcze jeden fakt, czyli kolejny debiut. A tym debiutantem w lidze E1 Orlik był sędzia spotkania - Marek Lorenc. Debiut wypadł znakomicie, arbiter nie starał się być głównym bohaterem meczu i nikt nie może mieć zastrzeżeń co do wypełnianej przez niego roli.

Zduńska Wola, Stadion Miejski, 11.04.2016 r., godz. 18.30, XI kolejka łódzkiej klasy E1 Orlik, grupa III (3 x 20 minut). Widzów 40.

Pogoń Zduńska Wola - AKS SMS Łódź 9:3 (1:0, 3:1, 5:2)

1:0 - Gracjan Janicki (asysta: Michał Ruszkiewicz) - 7'

2:0 - Adrian Filipiak (Krystian Komisarczyk) - 22'

3:0 - Adrian Filipiak (rzut wolny po faulu na nim samym) - 24'

3:1 - zawodnik AKS SMS - 31'

4:1 - Krystian Komisarczyk (Przemysław Kowalczyk) - 34'

4:2 - zawodnik AKS SMS - 41'

4:3 - zawodnik AKS SMS - 44'