Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Trampkarze » Inne rozgrywki

Aktualności

E1 Orlik Łódź (2005): Porażka na inaugurację rundy wiosennej

• autor: wilk71, 2016-04-06 19:48

Nie udała się inauguracja wiosennej rundy rozgrywek w łódzkiej klasie E1 Orlik zawodnikom zduńskowolskiej Pogoni z rocznika 2005. W pierwszym meczu na własnym stadionie musieli uznać wyższość łódzkiej drużyny RTS Widzew. Przyjezdni zrewanżowali się za jesienną porażkę w Łodzi 2:4 i tym razem pokonali nieznacznie zduńskowolan.

Więcej w rozwinięciu...

Początek meczu rozpoczął się nie po myśli gospodarzy. Od początku łodzianie zdecydowanie zaatakowali, nie pozwalając naszym zawodnikom długimi chwilami wyjść z własnej połowy. I już w 5. minucie po rzucie rożnym i błędach w kryciu zawodnicy Pogoni stracili bramkę. Zadziałała ona jednak jak zimny prysznic, bo już po minucie akcję lewym skrzydłem zainicjował Śmiechu, zagrał do linii końcowej do Adika, który dośrodkował wzdłuż linii bramkowej, a tam był Graco, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Jednak obraz gry niewiele się zmienił. Przez większą część tej części meczu przeważali przyjezdni, którzy udokumentowali to strzeleniem w 15. minucie drugiej bramki.

W drugiej tercji gra nieco się wyrównała i już w 22. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Łukasz, który po przebiegnięciu z piłką przez pół boiska spokojnie skierował ją do siatki obok interweniującego bramkarza gości. Na ripostę łodzian nie trzeba było niestety długo czekać. W 24. minucie zawodnicy RTS wyprowadzili szybką kontrę prawym skrzydłem i zrobiło się 2:3. W tej części meczu, mimo wielu okazji dla obu drużyn, nie padły już żadne bramki, a nasz bramkarz mógł wykazać się znakomitym refleksem broniąc kilka bardzo groźnych strzałów.

W 45. minucie goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie, gdy kolejna groźna akcja zakończyła się stratą bramki przez nasz zespół. Mimo wielu sytuacji dla zduńskowolan, piłka jednak nie chciała znaleźć drogi do siatki zespołu z Łodzi. W 51. minucie po silnym strzale Przemka piłka wylądowała na poprzeczce, ale znalazł się obok niej Adik, który z ostrego kąta strzałem głową przelobował bramkarza gości. 3:4 - jeszcze pojawia się nadzieja na osiągnięcie korzystnego wyniku. Niestety, mimo wielu chęci zawodników, wynik meczu nie uległ już zmianie. Punktów w rozgrywkach będzie trzeba poszukać w innych meczach. Najbliższa okazja już w najbliższą sobotę, gdy Pogoń podejmować będzie na własnym stadionie zespół AKS SMS Łódź.

Zduńska Wola, Stadion Miejski, 6.04.2016 r., godz. 17.00, X kolejka łódzkiej klasy E1 Orlik, grupa III (3 x 20 minut). Widzów 30.

Pogoń Zduńska Wola - RTS Widzew Łódź 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

0:1 - zawodnik RTS Widzew - 5'

1:1 - Gracjan Janicki (asysta: Adrian Daniel) - 6'

1:2 - zawodnik RTS Widzew - 15'

2:2 - Łukasz Pluskwa (bez asysty) - 22'

2:3 - zawodnik RTS Widzew - 24'

2:4 - zawodnik RTS Widzew - 45'

3:4 Adrian Daniel (Przemysław Kowalczyk) - 51'