Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Trampkarze » Inne rozgrywki

Aktualności

Włókniarz Zgierz - Pogoń Zduńska Wola 2:14 (0:5)

• autor: wilk71, 2014-08-29 19:34

W sprinterskim tempie rozpoczęły się rozgrywki ligowe w łódzkiej klasie E2 dla rocznika 2005. Po wtorkowym meczu, już w piątek, 29. sierpnia przyszedł czas na następne spotkanie. Tym razem zduńskowolanie wybrali się do Zgierza na mecz w miejscowym Włókniarzem.

W poprzednim mistrzowskim sezonie zawodnicy Pogoni pokonali rywali dwukrotnie i, co ciekawe, z takim samym wynikiem 11:2. I tym razem okazało się, że zgierzanie nie postawili naszym zawodnikom zbyt wysokich wymagań. Wartym podkreślenia jest jednak fakt, że mimo bardzo niesprzyjającej murawy na stadionie w Zgierzu, nasi gracze grali swoją piłkę, czyli te wszystkie zagrania i sposób gry, których uczył ich Trener na treningach.

Warto to zobaczyć:

Zaskoczeniem dla obserwujących mecz kibiców okazało się wyjściowe ustawienie graczy Pogoni. W środku pomocy Franek zastąpił Adriano, który tym razem wystąpił w roli lewego obrońcy. Również pozostałe zestawienia graczy mogły nieco zaskoczyć stałych obserwatorów (choćby ustawienie Theo na pozycji obrońcy). Mimo tych roszad zawodnicy ze Zduńskiej Woli poradzili sobie bez większych problemów z gospodarzami spotkania. Na szczególną uwagę zasługują bramki Theo w drugiej tercji meczu, gdy w ciągu czterech minut zdobył aż 4 gole!!! (32, 33, 34 i 35 minuta). Brawo!!! Z dorobkiem 10 bramek w 2 meczach Theo jest niedoścignionym liderem w klasyfikacji strzelców w tegorocznych rozgrywkach.

Relacja minuta po minucie

Pogoń wychodzi na boisko w składzie: Szymon w bramce, Adriano i Kusek w obronie, Victor, Franek i Kajtinio w środku pola i Theo jako wysunięty napastnik, W porównaniu do meczu z Włókniarzem II Pabianice Franek zastąpił w środku pomocy Adriano, który tym razem zawędrował na lewą obronę w miejsce Marco.

1’ – pierwsza akcja gospodarzy, Adriano wybija piłkę z pola karnego w aut

3’ – piłkę na środku boiska przejmuje Adriano, dokładnie podaje do Kajtinio, który przed linią pola karnego zwodem mija bramkarza i spokojnie lewą nogą umieszcza piłkę w siatce … 1:0

4’ – piłkę pod własnym polem karnym przejmuje Adriano, podciąga ją, podaje na lewą stronę do Victora, który idealnie zagrywa do Kajtinio, ten ma metr przed sobą już tylko pustą bramkę … 2:0 – szybka, składna akcja

5’ – kontra gospodarzy lewą stroną boiska – Adriano przerywa akcję wślizgiem

6’ – pierwszy strzał zgierzan – 2 metry od bramki,

8’ – Kajtinio przejmuje bezpańską piłkę przed polem karnym, strzela i … 3:0

9’ – strzał Theo z kilkunastu metrów – obok słupka

10’ – po podaniu Kajtinio strzela Kusek – niecelnie

12’ – szybka akcja Franka, piłkę dostaje Kajtinio, strzela z prawej strony spoza pola karnego, rykoszet, bramkarz odbija piłkę przed siebie, ale jest tam już Theo i … gol … 4:0

Zmiany, wchodzą: Marco, Robson, Śmiechu, Przemo, Filip i Siwy

13’ – Marco z lewego skrzydła dośrodkowuje na środek pola karnego do Siwego, który już wie, co ma zrobić, strzał … 5:0

14’-16’ – okres spokojniejszej gry obu zespołów, ale piłka rzadko opuszcza połowę gospodarzy

17’ – strzela Przemo – obok bramki

20’ – strzał Marco z dystansu – niecelny

Koniec pierwszej tercji

Na boisko wychodzą: Adamo w bramce, Theo i Piątek w obronie, Karol, Adriano i Kuba w pomocy i Gracjan na pozycji napastnika

22’ – Piątek z autu do Adiano, ten przebiega z piłką kilka kroków i strzela w środek bramki, ale bramkarz nie daje się zaskoczyć i odbija piłkę

23’ – Theo po indywidualnej akcji strzela na bramkę Włókniarza – bramkarz łapie piłkę

24’ – groźne dośrodkowanie zgierzan, ale napastnik mija się z piłką

25’ – znów szybka akcja Adriano, podanie do Gracjana, ale ten nie opanowuje piłki w polu karnym przeciwnika

25’ – szybka kontra zgierzan, ale sytuację ratuje Adamo wychodząc odważnie przed własne pole karne

28’ – piłkę na połowie boiska dostaje Theo, decyduje się na indywidualną akcję, strzela obok lewego słupka bramki Włókniarza

29’ – zmiany, wracamy do wyjściowego ustawienia poza pozycją bramkarza

30’ – Theo – Victor – Theo, strzał – bramkarz wybija piłkę przed siebie

Koniec pierwszej połowy, krótka przerwa i zmiana stron. Pogoń prowadzi 5:0 i przez cały czas kontroluje grę na boisku.

32’ – Kusek dośrodkowuje z prawej strony do Theo, który strzela z woleja, piłka ląduje w bramce przeciwników … 6:0

33’ – Kajtinio przejmuje piłkę odbitą od chorągiewki w narożniku boiska, precyzyjnie podaje do Theo, który z dwóch metrów wbija piłkę do siatki … 7:0

33’ – Kusek przejmuje piłkę na środku boiska, podaje do Franka, ten do Kajtka, lekki strzał, minimalnie obok słupka

34’ – piłkę w okolicach pola karnego gospodarzy przejmuje Kajtinio, podaje precyzyjnie do Theo, a ten nie marnuje sytuacji sam na sam z bramkarzem … 8:0

35’ – Adamo – Adriano – Franek – Kajtinio – Theo … 9:0 (cztery bramki Theo w ciągu 4 minut!!!)

36’ – Adriano do Kajtinio, strzał, bramkarz wybija piłkę na rzut rożny

38’ – faul zduńskowolan przed polem karnym, do piłki podchodzi jeden z zawodników Włókniarza i strzela i środek bramki pod poprzeczkę, Adamo nie sięga piłki … 9:1

39’ – walka bark w bark zawodników przed polem karnym Pogoni, a sędzia niespodziewanie dyktuje rzut wolny dla Włókniarza, konsternacja wśród zawodników i publiczności; strzał zawodnika ze Zgierza znów pod poprzeczkę i znów Adamo nie sięga piłki … 9:2 – bramka z kapelusza

40’ – z prawego narożnika pola karnego Kajtinio wycofuje piłkę do Franka, ten strzela w … poprzeczkę, ale do odbitej piłki dobiega Victor i głową strzela bramkę … 10:2

Koniec drugiej tercji. Tę część meczu wygrywamy 5:2.

Na trzecią tercję wchodzą zawodnicy, którzy grali w drugim ustawieniu drużyny.

42’ – rzut wolny dla zgierzan, strzał z dystansu w światło bramki, ale Szymon wybija piłkę na aut

43’ – znów rzut wolny dla Włókniarza, tym razem z prawej strony boiska; strzał i … poprzeczka, piłka wychodzi poza linię końcową boiska; zgierzanie stwarzają zagrożenie tylko po stałych fragmentach gry

45’ – strzał Śmiecha z ostrego kąta z prawej strony boiska – obok bramki, w następnej akcji ze środka pola strzela Przemo, ale znów obok słupka

48’ – w zamieszaniu podbramkowym piłkę wywalczył Filip i lewą nogą strzela tuż przy lewym słupku … 11:2

49’ – znów zmiany i miejsce Theo w trzecim ustawieniu zajmuje Kajtinio, który gra na pozycji lewego obrońcy, natomiast na środku pomocy gra Victor

49’ – jeden z niewielu strzałów zgierzan – obok bramki

53’ – strzał Victora z lewej strony boiska i bramkarz wybija piłkę na róg

54’ – znów rzut wolny z kapelusza dla Włókniarza, tuż za linia pola karnego; strzał po ziemi tym razem bezbłędnie broni Adamo

55’ – kolejne zmiany w zespole, zmiana ustawienia – gramy systemem 3-3

56’ – Adriano na prawo do Siwego, ten odgrywa piłkę znów do Adriano, strzał i … 12:2

56’ – mija 40 sekund, Kajtinio zagrywa z prawego skrzydła do Theo i ten strzela swoją szóstą bramkę w meczu … 13:2

57’ – Siwy zagrywa z rzutu rożnego do Kajtinia, a ten lewą nogą strzela minimalnie obok lewego słupka bramki gospodarzy

59’ – piłkę pod własnym polem karnym przejmuje Victor, podaje do Kajtinio, który z piłką przebiega pół boiska, zagrywa precyzyjnie na lewo do Adriano, ten na prawą stronę do Siwego, który uderza z pierwszej piłki … 14:2

60’ – koniec meczu – efektowne zwycięstwo Pogoni

Zgierz, Stadion Włókniarza, 29.08.2014r. godz. 16.00, II kolejka łódzkiej klasy E2 Orlik Młodszy grupa II

Włókniarz Zgierz - Pogoń Zduńska Wola 2:14 (0:5)

Widzów: 22

Skład: Szymon Jaworski, Adam Karbowiak - Kacper Kusiński (1 asysta), Adrian Filipiak (1 bramka i 2 asysty), Kajetan Radomski (3 bramki i 4 asysty), Wiktor Kowalczyk (1 bramka i 1 asysta), Franciszek Nowak (1 asysta), Marek Domagalski (1 asysta), Robert Dąbkowski, Szymon Śmiechowicz, Przemysław Kowalczyk, Filip Śpiewak (1 bramka), Krystian Komisarczyk (2 bramki i 1 asysta), Nikodem Piątkowski, Karol Jama, Jakub Woszczyk, Gracjan Janicki, Mikołaj Theodoridis (6 bramek)

Trenerzy: Marek Lorenc, Artur Boruch