SP Czechy w finale Skrzydlewska Cup 2014

• autor: wilk71, 2014-05-17 14:45

W środę, 14 maja czterech naszych zawodników (Adrian Filipiak, Marek Domagalski, Seweryn Kowasz i Nikodem Piątkowski) w barwach Szkoły Podstawowej w Czechach wzięło udział w ćwierćfinałowym turnieju Skrzydlewska Cup.

Zakończyły się one ogromnym sukcesem, gdyż piłkarze po emocjonującej walce awansowali do finału turnieju w kategorii klas I-III.

Uczniowie z Czech wygrali ćwierćfinały zasłużenie. Piłkarze prowadzeni przez Artura Górzawskiego zaprezentowali wysokie umiejętności piłkarskie. Zawodnicy rywalizację zaczęli od efektownych zwycięstw z SP 8 Pabianice 8:2 (5 bramek Adriana Filipiaka) i SP Witonia 7:1 (4 bramki Adriana Filipiaka i jedna Marka Domagalskiego). Kolejny mecz, jak się okazało, był najważniejszym meczem w trakcie całych ćwierćfinałów. Naprzeciwko piłkarzy z SP Czechy stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 137 w Łodzi uznawani za faworytów tych rozgrywek. Drużyna cechowioków stanęła na wysokości zadania i po zaciętym boju zremisowała mecz 1:1. Remis niczego jednak nie wyjaśnił, dzięki czemu kibice mieli jeszcze wiele emocji, gdyż obie drużyny wszystkie kolejne spotkania wygrały. Ale to SP Czechy wyprzedziła rywali lepszym bilansem bramek, pokonując w dwóch ostatnich meczach SP Brzeziny 2:0 i SP ZNP z Łodzi 6:0 (2 bramki Adriana Filipiaka i jedna Marka Domagalskiego). Po tych meczach chłopcy cieszyli się z awansu.

W turnieju wystartowało blisko 200 drużyn z całego województwa, tym bardziej awans do finału drużyny z Czech jest jeszcze większym sukcesem. Walka o medale w finale rozgrywek odbędzie 21 maja na stadionie Orła Łódź przy ul. 6 Sierpnia. W finale, oprócz szkoły w Czechach, zagrają także Szkoła Podstawowa nr 4 ze Skierniewic, Szkoła Podstawowa nr 19 z Łodzi i Szkoła Podstawowa z Białej.

Życzymy powodzenia.

autor: ~Trener 2014-05-24 16:20:48